MENU
100'LERCE ÜRÜNDE EN UCUZ FİYATLARI HEMEN BUL >
Üye Ol | Giriş Yap
Snowshoe

Snowshoe

 • 9/10
  Çocuklarla Arası - 9/10
 • 8/10
  Zeka - 8/10
 • 7/10
  Hareketlilik - 7/10
 • 7/10
  Bakım İhtiyacı - 7/10
 • 7/10
  Oyunculuk - 7/10
 • 7/10
  Eğitilebilirlik - 7/10
7.5/10

Özet

Showshoe ırkı, dayanıklı yapısı ve atletik vücudu sayesinde 20 yıla kadar yaşayabiliyor.

Tarihi

Siyam kedileri ile akraba olan Snowshoe kedileri, Siyamlara benzer bir şekilde çok renkli bir kürke sahip. İlk ortaya çıktığı tarihten beri, kürk görüntüsü sayesinde ilgi çekmeyi başaran Snowshoe ırkı, Victorian döneminde yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Bu dönem sonrasında, 20. yüzyıla kadar üzerinde çok büyük araştırmalar veya çalışmalar yapılmayan Snowshoe kedileri, 1960’lı yıllarda ABD’de kontrollü olarak üretilmeye başlandı.

1960’lı yıllardan itibaren ABD’de üretilmeye başlanan Snowshoe, 1982 yılından başlayarak uluslararası kuruluşlar tarafından tanınmaya başlandı. 1994 yılında pek çok kuruluş tarafından tanınmış olsa da, bazı kuruluşlar Snowshoe ırkını hala özgün bir ırk olarak tanımıyor.

Ağırlığı – Boyutları

Orta boyutlu bir kedi olan Snowshoe ırkının erkekleri 4 ile 5.5 kilogram arasında değişen ağırlıklara sahip olabiliyor. Bu rakam dişilerde 3 ile 4.5 kilogram arasında.

Yaşam Süresi

Snowshoe kedileri oldukça sağlıklı ve uzun ömürlü. Ortalama 14 ile 19 yıl arasında yaşam süresine sahip.

Karakteri

Snowshoe kedileri özel bir karaktere sahip. Snowshoe, başka hiçbir kedi ırkında göremediğiniz derecede sahiplenici olabiliyor. Özellikle dişi kedilerde çok daha sık görülen bu davranış, ev içerisinde her hareketinizin izlenmesine, hatta moraliniz bozuk olduğu zaman kedinizin sizi eğlendirmeye çalışmasına şahit olabilirsiniz.

Bu ırk genellikle birlikte yaşadığı insanlardan biri ile özel bir bağ kuruyor. Elbette evde yaşayan diğer insanlarla da bağ kuran Snowshoe, kendisi için seçtiği özel kişiyle birlikte vakit geçirmeyi tercih ediyor.

Atletik bir vücudun ve zekanın birleşmesi sayesinde farklı numaralar öğrenebilen Snowshoe, ev içerisinde kapıları kolayca kendi başına açabiliyor. Bunun dışında zeka gerektiren pek çok aktiviteyi gerçekleştirdiğine şahit olabilirsiniz.

Bakımı

Snowshoe kedilerinin tüylerini haftada iki kez taramanız tavsiye edilmekte. Bunun dışında özel bir bakıma ihtiyaç duymuyor.

Çocuklarla ve Diğer Hayvanlarla İlişkisi

Snowshoe hem çocuklarla hem de diğer hayvanlarla çok iyi anlaşıyor. Özellikle çocuklara karşı nazik olması, bebeklerle bile oyun oynayabilmesini olanaklı kılmakta. Snowshoe ırkı, kendine zarar verilmediği sürece asla agresiflik sergilemiyor.

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.