MENU
Üye Ol | Giriş Yap

Köpek Malzemeleri

Köpek Malzemeleri

Bir köpek sahiplenmeye karar verdiğimizde köpeğimiz için çeşitli malzemelere ihtiyaç duyarız. Bunlar köpeğimizin bizinle birlikte yaşarken ihtiyaç duyduğu bakımı ve sağlığını korumamıza yardımcı olacak ürünlerdir. Evimizde köpek bakmadan önce hangi malzemelere ihtiyaç duyacağımızı bilmemiz önemlidir.

Telefon ve Adresimizin yazılı olduğu güzel bir künye

Köpeğimizin sahip olacağı en önemli şey bize ait bilgilerin üstünde yazılı olduğu bir künyedir. Köpeğinize mikroçip yerleştirmeyi düşünseniz bile, sokakta kaybolursa köpeğinizi insanların kolayca tanıyabilmesi ve ait olduğu yere geri getirmeleri için bir künyesi olması gerekir.

Tasma

Köpeğimize tasma almak söz konusu olduğunda önümüzde yüzlerce seçenek gelir. Ancak tasma seçerken bakılacak en önemli özelliği köpeğinize göre güçlü bir tasma olmasıdır. Kolayca takıp çıkarılabilen bir tasma aldığımızda bize çok fayda sağlayacaktır. Köpeğinizi sık yürüyüşlere çıkarmayı düşünüyorsanız mesafesi ayarlanabilir sağlam tasmalar seçmeye dikkat edin.

Taşıma Kutusu

Taşıma kutuları, köpeğinizi tehlikeli durumlarda kapalı tutmak, seyahat etmek ve hatta yavrularınız için rahat bir yuva oluşturmak için gereklidir. Köpeğiniz büyüdükçe genişleyebilen, ayarlanabilir tel taşıma kutuları almanızda fayda vardır. Yavru köpek sahibiyseniz köpeğinizin o anki boyutlarına bakarak seçmemeniz faydalı olacaktır.

Köpek Yatağı

Köpeğimizin bizimle uyumasını istiyor olabiliriz. Yine de evde kendine ait bir yatak olması onu mutlu edecektir. Köpekler günde 12-16 saat arasında uyurlar. Uykuda uzun vakit geçiren köpeklerimizi, kendimiz gibi düşünerek ona da rahat edebileceği rahat ve yumuşak bir yatak almalıyız. Ayrıca alacağımız yatağın örtüsü yıkanabilir olursa temizliği açısından çok avantajlı olacaktır.

Yemek ve Su Kabı

Köpeğimizin ona özel yiyecek ve su kapları olmalıdır. Paslanmaz çelik veya seramik kaplar bakteri barındırmadığı için en iyisidir. Yemek kabı köpeğimiz yemeğini yedikten sonra boş kalsa bile su kabı sürekli dolu ve temiz olmalıdır.