MENU
Üye Ol | Giriş Yap
Peluş Köpek Oyuncakları

Peluş Köpek Oyuncakları

Yumuşacık, sevimli ve albenili… Peluş köpek oyuncakları, sadece köpeklerin değil, insanların da kalbini çalmaya yetiyor. İster sesli bir oyun oynamak için, ister yolculuk esnasında köpeğinize yol arkadaşlığı etmesi için kullanın; pelüş köpek oyuncakları her köpekli evde olması gereken olmazsa olmaz köpek oyuncak çeşitleri arasında.

Köpeğinize peluş köpek oyuncakları arasından seçim yaparken ise karşınıza birden fazla alternatifle karşılaşacaksınız. Şimdi gelin, bu köpek oyuncaklarına yakından bakalım.

Sesli Peluş Oyuncaklar

Cep telefonunuzu hazırlayın; köpeğiniz için sesli peluş oyuncak aldığınız zaman size bol bol videoluk malzeme verecektir! Sesli peluş köpek oyuncakları, köpeğinizin yalnızca avlama ve çiğneme duyularına değil aynı zamanda sesli duyularına da hitap ediyor. Bu sayede onu çok daha eğlenceli bir oyun vakti karşılıyor. Ultra yumuşak kumaştan elde edilen bir sesli oyuncak seçtiğiniz zaman köpeğiniz için güzel bir uyku arkadaşı da olabiliyor.

Peluş Çiğneme Oyuncakları

Her ne kadar peluş ve yumuşak olsalar da, peluş çiğneme oyuncakları göründüklerinden çok daha dayanıklı ve sert bir yapıya sahiptir. Çiğnemeye karşı dayanıklı bir iç yapıya sahip oldukları için köpeğinizi içgüdüsel olarak peluş oyuncağını çiğnemeye başladığında oyuncaklar dağılmaz, parçalanmaz ya da bölünmez.

Peluş Köpek Oyuncakları

Peluş çiğneme oyuncakları arasından seçim yaparken oyuncağın köpek sağlığına zararlı hiçbir madde içermemesine dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte oyuncağın iskeleti ile dışındaki kumaş arasında çift dikiş olması, oyuncağın çok daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Küçük Peluş Oyuncaklar

Eğer köpeğiniz özellikle küçük oyuncaklara karşı ayrı bir ilgi duyuyorsa, küçük ebatlı peluş köpek oyuncakları tam ihtiyacı olan eğlence aracı olabilir. Köpekler, küçük oyuncakları bilinçli olarak bir yerlere saklamayı, ardından da onları bulmayı ve böylece avlanma içgüdülerini tatmin etmeyi tercih eder. Bu bağlamda küçük, iskeletsiz ve yumuşak peluş oyuncaklar, onun için harika bir ödül olacaktır. Bazılarının içinde yer alan ses mekanizması ise oyun vaktini daha da keyifli hale getirebilir. Elbette bu sesli küçük peluş oyuncakları gece vakti ortadan kaldırmakta fayda vardır; aksi halde avcı dostunuz onları kısa bir süre içinde bularak uykunuzu bölebilir.

Büyük Peluş Oyuncaklar

Bazı köpekler ise küçük oyuncaklardan ziyade kendi ebatlarına yaklaşan peluş oyuncakları tercih eder. Büyük peluş oyuncaklar, özellikle uyku vakti geldiğinde çoğunlukla vaktini yalnız geçiren köpeğiniz için harika birer uyku arkadaşı olur. Gerçek boyutlu büyük bir köpek, peluş bir aslan ya da kocaman, yumuşak bir ayıcık, köpeğinizi sandığınızdan da memnun edebilir.

Köpekler İçin Peluş Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Peluş köpek oyuncakları, insanlar için üretilen peluş oyuncaklardan farklıdır. İçerisinde köpekler için zararlı olabilecek madde bulundurmadıkları için özellikle köpekler için özel olarak üretilen peluşlar tercih edilmelidir.
  • Köpeğinizin ebatlarını göz önünde bulundurarak bir peluş oyuncak seçimi yapmanız gerekir. Bölgesel anlamda baskın olan bir köpeğe kendinden büyük bir peluş oyuncak almak, onu mutlu etmenin aksine sinirlendirebilir ve oyuncağa kin beslemesine sebep olabilir.
  • Fazlaca plastik malzemesi, çıngırağı ya da zili bulunan peluş oyuncaklar, köpeğiniz için boğulma riski taşır. Peluş oyuncak seçerken oyuncağın olabildiğince yumuşak olmasına dikkat etmek gerekir.
  • Kaliteli bir kumaştan üretilen peluş köpek oyuncakları, köpeğinizde alerji yaratma riski taşımaz. Bu yüzden de köpek için peluş oyuncak seçimi yaparken kaliteli ve bilindik markalardan şaşmamak gerekir.

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir