MENU
Üye Ol | Giriş Yap

Bekçi Köpeği

Bekçi Köpeği Hakkında

Bekçi köpekleri, insanların mülklerini ve eşyalarını tehlikelerden korumak için yetiştirilmiş özel köpeklerdir. İnsanlarla araları çok iyidir ve bu korumacı yapıları sayesinde sahiplerinin yanından ayrılmazlar. Bekçi köpekleri sadece iyi bir arkadaş değil aynı zamanda harika koruyuculardır. Tehlikeyi kolayca sezerler ve komuta bile ihtiyaç kalmadan savunmaya geçerler. Büyük, bahçeli evde oturan insanların mülkleri için bekçilik yapsalar da en önemli özellikleri koşulsuz sadakat ve sevgileridir.

Bulmastif: İngiltere kökenli olan bu bekçi köpeklerinin yaşam süreleri yaklaşık 10 yıldır. Neredeyse üstün bütün özelliklerin bu cinste var olduğunu düşünürsek harika bir bekçi köpeği olabileceklerini anlarız. Fiziksel gücü, cesareti ve aileler için sadakati ile popülerdir. Buna ek olarak, Bulmastif cinsi köpekler aile ortamında oldukça nazik ve yumuşaktır.

Bir erkek bullmastiff, yaklaşık 150 kilo ağırlığındadır ve bu da onları daha büyük boyutlu insanlarla mücadele edebilmelerini sağlar. Komutları öğrenmek için düzenli rehberliğe ihtiyaçları vardır ve aynı görevi tekrar tekrar yapmak istemedikleri gibi farklı şekillerde eğitilmeleri gerekir. Bu tür ırklar büyür ve sadece 7 veya 8 yıl hayatta kalır.

Doberman Pinscher: Dobermanlar Almanya kökenlidirler. Ortalama yaşam süreleri 10 ila 14 yıldır. Doğaları gereği çok hassas ve duyarlı, yabancılara karşı  şüpheci ve duyarlı köpeklerdir. Dünyanın beşinci en akıllı köpek ırkından biri olan Dobermanlar, çok sadık, atılgan ve korkusuzdurlar. Soğuk havalara karşı oldukça duyarlı olduklarından kış aylarında yeterli titiz bir koruma beklerler.

Rotweiler: Sahiplerine karşı çok zeki ve sadık olan bu köpek cinsi, yabancılara karşı duyarlıdır. Bir kişi tanıtılmayana kadar onlar için yabancıdır ve şüphe duyar. Hızlı öğrenme becerileri, güçlü yapıları ve diğer köpeklere kıyasla hızlı hareket kabiliyetleri vardır. Almanya kökenli olan Rotweiler cinsi köpeklerin ömürleri 10 yıldır.

Alman Kurdu: Askeri ve polis köpeği olarak da eğitilen bu köpekler üstün zekaları, kuvvetli hisleri ve sadakatleri ile bekçi köpeği olarak da harika köpeklerdir. Kolayca eğitilebilirler ve hafızaları kuvvetlidir. Aynı zamanda sevimli ve arkadaş canlısı olduklarından hem üstün bir koruma sağlarlar hem de çok iyi dost olurlar. Yaşam süreleri 10 yıldır.