MENU
Üye Ol | Giriş Yap
Bandogge Mastiff

Bandogge Mastiff

 • 7/10
  Çocuklarla Arası - 7/10
 • 6/10
  Eğitilebilirlik - 6/10
 • 8/10
  Egzersiz İhtiyacı - 8/10
 • 6/10
  Enerji Seviyesi - 6/10
 • 6/10
  Oyunculuk - 6/10
 • 1/10
  Diğer Köpeklerle Arası - 1/10
 • 1/10
  Diğer Hayvanlarla Arası - 1/10
 • 9/10
  Korumacılık - 9/10
 • 5/10
  Ortalama Yaşam Süresi - 5/10
5.4/10

Özet

Tam bir koruma köpeği olan Bandogge Mastiff ırkı, dünya çapında pek çok güvenlik gücü tarafından kullanılmakta.

Tarihi

Amerikan Pitbull Terrier ve Neapolitan Mastiff ırkının melezi olarak üretilen Bandogge ırkı, özellikle güçlü ve sağlam vücut yapıları sayesinde tarih boyunca ilgi odağı konumunda. Çok genç bir ırk olmasına rağmen, üretildikleri ilk günden beri farklı amaçlarla kullanılmaya devam eden Bandogge Mastiff köpekleri, özellikle güvenlik güçleri tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Bandogge Mastiff ırkı, ilk kez 1960 yılında üretildi. Swinford adında bir veteriner kliniği tarafından üretilmeye başlanan bu ırk, üretilirken tek bir hedef koyuldu: “Gelmiş geçmiş en iyi koruma köpeğini ortaya çıkarmak.”

Bu hedef doğrultusunda hareket eden üreticiler, oldukça güçlü ve etkileyici bir köpek ortaya çıkarmayı başardı.

Ağırlığı – Boyutları

Bandogge Mastiff köpekleri, erkeklerde 63, dişilerde 40 kilograma kadar ulaşabiliyor. Uzunlukları ise 63 – 73 santimetre arasında değişmekte.

Ortalama Yaşam Süresi

Diğer köpek ırklarına kıyasla daha düşük bir yaşam süresine sahip olan Bandogge Mastiff köpeklerinin melez olması yaşam sürelerinin düşmesine neden oluyor. Ortalama 10 yıllık bir ömürleri bulunmakta.

Karakteri

Bandogge Mastiff ırkı çok yüksek zekaya sahip. Her şeyi kolayca anlayabilen bu köpekler, zeki olmaları sayesinde çok önemli görevlerde rahatlıkla bulunabiliyor. Tüm Mastiff ırklarında görüldüğü gibi, Bandogge Mastiff köpeklerinde de diğer köpeklere karşı baskın olma isteği bulunuyor.

Çok farklı bir karaktere sahip olan bu ırk, dominant olmaları nedeniyle ilk kez köpek besleyen hayvanseverler için uygun bir seçim değil. Eğitimi konusunda ciddi tecrübe gerekli.

Dövüş için üretilmemiş olsa da, gerektiği zaman çok agresif olabilen bu köpekler, bazı ülkelerde yasadışı olarak dövüştürülüyor. Çok sağlam bir vücuda sahip olmaları, Bandogge Mastiff ırkını oldukça başarılı bir koruma köpeği yapmakta.

Bakımı

Kapalı mekanlarda fazla aktif olmayan Bandogge Mastiff köpekleri, düzenli ve doğru şekilde egzersiz yaptırılmaları halinde apartman yaşantısına uygun. Günde en az 2 saat egzersiz yaptırmanız gerekebilir.

Çocuklarla Arası

Koruma içgüdüleri sayesinde, çocuklara karşı oldukça nazik davranan Bandogge Mastiff ırkı, çocuklarla birlikte rahatlıkla yaşayabiliyor.

Etiketler: ,

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir