fbpx MENU
Üye Ol | Giriş Yap
Kedi Evi

Kedi Evi Yapımı

Kedi Çiftleşmesi

Kedi Çiftleşmesi

Kedi çiftleşmesi, erkek kediler ile dişi kedilerde farklı dönemlerde başlar. Kedilerin çiftleşme istekleri, hareketlerinde görülen değişiklikler ile fark edilebilir. Yıl içerisinde birden fazla kez gerçekleşebilen çiftleşme dönemi, kedilerin yaşlarına göre değişebilir. Ayrıca her kedinin kendine özgü bir yapısı vardır ve bu yapı özellikleri çiftleşmede dâhil olmak üzere kedilerin hareketlerini ve davranışlarını belirler.

Çiftleşme isteklerini belli etme şekilleri her kedide farklılık gösterir. Bazıları sürekli olarak bağırırken bazıları da hiç yapmadıkları farklı hareketler yapmaktadırlar. Durduk yere sürtünen ve zıplayan kediler de çiftleşme isteğini göstermektedir. Genellikle kediler ilk 6. ya da 8. ayda kedi çiftleşmesi dönemine girer. Ancak bu her kedide aynı olmayabilir. Kesin bir kural olmamakla birlikte veterinerler özellikle dişi kedilerin çiftleşmesi için 1 yaşını doldurmalarını önerir. Fakat genellikle dişi kediler yaşını doldurmadan çiftleşme dönemine girerler; biraz sabırlı olmasını öğretmeniz gerekebilir 🙂

Kedi Çiftleşmesi

Birçok kişi dişi kedilerin ilk doğumundan sonra kısırlaştırılmasının ortalama yaşam ömrünü uzattığına inansa da, bunun doğru olmadığını söyleyen veterinerler de mevcuttur.

Kedi çiftleşmesi durumu kızgınlık olarak da adlandırılır. Kedilerinin doğal yollarla yaşamasını isteyen kişilerin mutlaka onların çiftleşmesine izin vermesi gerekir. Kedilerin çiftleşme durumu hem erkek kedilerde hem de dişi kedilerde farklıdır. Bu farklılık aşağıda anlatılmıştır.

Erkek Kedi Çiftleşmesi

Kedi çiftleşmesi, özellikle erkek kedilerin çok düşkün olduğu bir durumdur. Erkek kedilerde görülen kızgınlık belirtileri dişi kedilere göre biraz daha geç başlamaktadır. Ortalama olarak 7. aydan itibaren erkek kediler kızgınlık belirtilerini göstermeye başlar. Cinsel olgunluğa erişen her kedi kedi çiftleşmesi için hazır durumdadır ve istedikleri her anda çiftleşmeyi gerçekleştirebilirler.

Kedi Çiftleşmesi

Sonbahar dönemine girildiğinde erkek kedilerdeki çiftleşme libidolarının azaldığı görülmektedir. Bu dönemlerde erkek kedilerin genelinde aşırı sinirli tavırlar ve aşırı hareketlilik gözlenmektedir. Bu dönemde erkek kedilerin miyavlama tonlarında ve uzunluklarında artışlar görülmektedir. Erkek kediler eğer evde yaşıyor ise bu dönemde kum kabını kullanmaz. Ayrıca evin her noktasına çok ağır kokan idrarlarını püskürtmeye başlarlar. Koku kedinin cinsel yaşamı için çok önemlidir. Karşı cinsleri birbirine çekmeye yarayan bu kokunun afrodizyak bir etkisi bulunmaktadır.

Dişi Kedi Çiftleşmesi

Dişi kedilerde 6. ile 8. ay arasında ilk çiftleşme belirtileri görülür. Bu da kızgınlık olarak adlandırılır. Kızgınlık belirtilerinin süresi her kediye göre değişmektedir. 1 yıl kadar kızgınlık belirtileri gösteren kediler vardır. Bu dönemlerde dişi kedilerin tamamı çok hassastır. Sahiplerine gösterdikleri tavırlar çok değişmektedir. Yerlerde yuvarlanma hareketleri, huzursuz tavırlar, eşyalara ya da sahiplerine sürtünme, aşırı şekilde hareketlilik, seslerde değişme gibi durumlar meydana gelir. Dişi kediler acı çekiyormuş gibi miyavlamaya başlarlar.

Dişi kedilerin vajinal bölgelerinde sümüksü kıvamda akıntı görülebilmektedir. Dişi kedilerin çiftleşme döneminde gösterdikleri en belirgin hareket lordoz pozisyonu hareketidir. Bu hareketi yapmak isteyen kedi yere çömelir ve kuyruğunu başka bir yana kaydırarak arka tarafını hafif bir şekilde yukarı kaldırmaktadır.

Kuvvetli şekilde çıkarttığı mırıltı sesleri ile lordoz pozisyonunu yapan dişi kediler, erkeği bu pozisyon ile kabul etmektedir. Dişi kedilerde mevsime bağlı olarak bir yıl içerisinde en az 2 defa kızgınlık dönemi görülebilir. Özellikle Mart ayında başlayan kızgınlık belirtileri, özellikle evde beslenen kediler için evin ışık ve ısı durumuna göre daha sık gerçekleşebilir. Yani doğal ortamında yaşamayan ev kedileri, ev ısısının daha dengeli olmasından dolayı daha erken kızgınlık dönemine girebilir, hatta sonbahar kış dönemlerinde bile çiftleşme istekleri göstermeleri mümkündür.

Evde Kedilerin Çiftleşmesi

Kızgınlık dönemlerine gelmiş olan erkek veya dişi ev kedileri ilk karşılaştıkları anda çiftleşmeyebilir. Kedilerin birbirlerini beğenmesi çok önemlidir ve kedilerin birbirine alışması da gerekmektedir.

Evde çiftleşme için kedilere zaman tanımak gerekir. Meraklı olan bakışlar ve hareketler, birbirini tanımayan ve daha önce çiftleşme yaşamayan kedileri daha fazla strese sokar. Bu da çiftleşmenin gerçekleşmesini engeller veya geciktirir. Bu nedenle genelde ev kedilerinde çiftleşme oranı çok düşüktür. Erkek kediler, kendilerine yabancı olan ortamlarda rahat edemedikleri için çiftleşmezler. Güçlü oldukları bölgede yani yaşadıkları evde çiftleşme olasılıkları çok daha yüksektir. Bu nedenle dişi kedilerin, erkek kedinin evine götürülmesi daha uygun olacaktır. Yani dişi kedi erkek kedinin evine gitmelidir 🙂 Dişi kediler ortam değişikliklerinden çok fazla etkilenmezler.

Sokak Kedilerinin Çiftleşmesi

Sokakta yaşayan kedilerin cinsel yaşamları evde yaşayan kedilerin cinsel yaşamına göre daha hareketlidir. Kızgınlık dönemine girmiş olan dişi kedi, salgıladığı koku ile sokaktaki tüm erkek kedileri üstüne çekmeyi başarmaktadır. Bu nedenle çiftleşme ve yavrulama ihtimalleri daha fazladır.

Sokak Kedisi Çiftleşmesi

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Kedi Çiftleşmesi için 65 Yorum Var!

 1. Hamide dedi ki:

  Merhaba benim kedimde kızgınlık dönemine girdi ve güzel bir gelinimiz oldu ilk gün çifleşme gerçekleşti daha fazla bir arada kalmalarına gerek varmı.

 2. Sima dedi ki:

  Merhaba menim erkek kedim de kizginlik doneminde ve bu yuzden surekli bagiriyor bahcede falan surekli bagiriyor ama miyavliyor yani ve cok agresif oldu beni bile isirmaya calisiyor bazen bu normal mi ?? Ne kadar surecek boyle ??

  • miyhav.com dedi ki:

   Kızışma dönemi bitene kadar sürecektir, ardından geri sakinleşir ve eski haline döner 🙂 Kızışma dönemi ortalama 1,5-2 hafta sürebiliyor.

  • Erkan dedi ki:

   Benim 3 4 senedir besledigim kedinin hic ciflestigini gormedim kedi neredeyse butun gun yatiyor ve sadece yemekle mesgul bu neden olabilir cevab yazarsaniz sevinirim

 3. Sinan dedi ki:

  Merhabalar. British dişisi ile sokak kedisi çiftleşebilir mi? Çok acil bilgi sahiplerinden rica ediyorum. Teşekkürler

  • Mustafa dedi ki:

   hayır çiftleşemez ya british shorthair veya scottish fold ile ancak benim önerim britishtir iyi günler dilerim.

   • Snn dedi ki:

    Yok öyle bir şey. Gayet de çiftleşebilirler. Bizim 3 renkli sokaktan aldığımız kedi ile arkadaşımın scottish fold cinsi kediler sürekli çiftleşiyolar. Ve güzel yavrular oluyor.

  • Ayşe dedi ki:

   hayır çiftleşemez yavruları sakat olur bizimde dışı var yalnız aynı cins olması gerektiğini söylediler veteriner

  • Cubanın babası dedi ki:

   Benim kedimin annesi scottish fold babasıda sokak kedisi kendisi kırma ve oladar tatlı kiii

  • Ayşa dedi ki:

   Aynen çiftleşir benim komşumun kedisi de çiftleşti gayet sağlıklı yavruları var

 4. Skrbck dedi ki:

  Çiftleşme sayısı,yavru sayısı üzerinde etkilimidir. Yani ne kadar çok çiftleşme okadar yavru demek midir.

 5. atilla37 dedi ki:

  dişi kedi birden fazla erkekle çiftleşirse yavruları farklı erkeklerden olabilir mi?

 6. Numan dedi ki:

  Merhabalar. Benim kedim balkondan eve erkek almis. Kedimi aramaya ciktigimda erkek sokak kedisini yanindan cikarken gordum. En fazla 5 10dk yan yana kalmislardir. Kedim 6 aylik disi. Hamile kalma ihtimali nedir. Ya da ciftlestigini nasil anlayabilirim

 7. Melek dedi ki:

  Siyam cinsi bir oğlum var kızgınlık döneminde hangi cinsle çiftleşebilir

  • Snn dedi ki:

   Farketmez. Siyam olursa yavrular siyam olur. Farklı cins olursa melez ve daha güzel yavrular olabilir.

  • Arzu Kayraldağ dedi ki:

   Merhabalar kedim 10 aylık kızgınlık dönemine girdi şuan çiftleştirmem uygun olurmu ilerde sağlık sorunu yaşarmı?

 8. Ömer dedi ki:

  Merhaba benim evde iki kedim var dişi ve erkek dişi kedim 3. Dönemini yaşıyor erkek kedim de 7 aylık daha dişi yaklaşıyor yanlız erkek olanı oyuna döküyor konuyu çiftleşme olasılığı varmı acaba yaklaşık 7 aydan beri beraberler.

  • miyhav.com dedi ki:

   Ömer Selamlar,

   Dişi kediler 8 aylık olduklarında kızgınlık dönemlerine girebiliyorken, erkekler genelde 12 aylık civarı olduklarında kızgınlık dönemlerine giriyorlar. Erkek kedimiz için biraz daha vakit var.

   Sevgilerle

 9. Okay dedi ki:

  Meraba. Ortalama on gündür kedim saçma sapan hareketler yapiyo . Üstüneme de atliyo. Bazen korkuyorum. En son perdemi yerinden söktü. Durduramıyoruz. Şu anda ortalama 7 aylık dişi. Ama bir yılı nasıl doldurcaz. Ev savaş alanına döndü. Napabilirim ki

 10. İlknur dedi ki:

  Merhabalar kedim erkek ve aşağı yukarı şuna 7 7,5 aylık olduğunu tahmin ediyoruz. Eve geldiğinde ortalama 2, 2,5 aylıktı ailesi sokakta yaşadığı için tam doğum tarihini bilemiyoruz cinsi smokin son günlerde değişik sesler çıkararak elimizi ısırıyor ve kolumuzla çiftleşmeye çalışıyor kısırlaştırıcaz fakat 7 ayını tamamen doldurmasını bekliyoruz ama çok üzüldüğünü görebiliyorum çiftleşmek istiyor hemen kısırlaştırmalı mıyız biraz daha beklemelimiyiz lütfen yardım🙏

 11. Semanur dedi ki:

  merhaba benim iki kedim var erkek kızgınlığa girdi fakat dişi girmedi ikiside 2 yaşlarında erkek çiftleşmek istiyor ama dişi böyle durumlarda erkeğe hırlıyor ve istemiyor ne yapmam gerekir

 12. Şeyma dedi ki:

  Merhabalar benim britich cinsi bır kedim var 6 aylık aynı cins kardesıyle cıftlesebılır mı ve ayrıca cıftlesme bulguları hala yok kesimde biraz daha mı zamana ihtiyacımız var acaba kendisi zaten cok hareketli ve oyuncu bir yapıya sahip cıftlesme doneminde zıplama falan oluyo demissın iz de

 13. Feyza dedi ki:

  Şey benim kedim fazla büyük değil ufak bir şey evde bakmıyorum binanın içinde kalıyor tüm bina kendisini seviyor ve çok sosyal bir yavru(ya da bana hala yavru geliyor) ama sorun şu ki kedim bahar gelir gelmez erkek kedileri kovalıyor onlara sürtünme çabasına girdi . Ayıptır söylemesi akşam başkası sabah başkası ve daha 1 yaşını doldurmadi onun boyuda ufak bebeğim için endişeleniyorum

  • Uğur Coşkun dedi ki:

   Tebessümle okudum yazdıklarınızı. Anneleri zehirlenmeden bir gun önce bana emanet ettiği üç yavru var. Eğer annesine kalsa belki biri ölebilirdi. Lakin hepsi sağlıklı. Öyle ki biri kızgınlığa girdi. Sizin gibi ben de küçük görüyorum. Ama doğa anaya da karşı gelinmez. 5.5 ya da 6 aylık. Hepsi olacak. Yeter ki bu dönemi canına kast olmadan geçirebilsin. Şimdi gidip, balık vereceğim onlara. Sesi de tanıyorlar; ‘Gel!’ deyince koşa koşa geliyorlar. Yaratıcı bu dünyayı onlar için de yaratmış…

 14. Met dedi ki:

  7 aylık siyam kedim var haftalık kızgınlık geçiriyor çiftleştirsem kedim zarar görürmü 3 kere kızgınlık geçirdi

 15. Bahar dedi ki:

  Çiftleşir. Benim kedimin annesi british babası sokak kedisi ve 6 yavruda değişik renklerde ve çok tatlılar

 16. Seymen dedi ki:

  Benim iran kedim var erkek 5.aylik ben ne zaman ciflestirmeliyim

 17. Dogan dedi ki:

  Merhabalar benim iki tane iran kedim var biri erkek (Casper 11 aylık) biri dişi(Mia 10 aylık) ikisinide daha küçükken aldık farklı zamanlarda farklı yerlerden aldık aldığımız günden beri kavgalılar normal kediler gibi öyle birlikte uyuduklarını çok nadir görüyorum Casper in yaklaşık 1-1 buçuk aydır kızgınlığı gelmiş mia ise bir haftadır miyavlıyor kapıda bekliyor dışarı çıkmak istiyor sürekli gece ağlar gibi ses yapmaya başladı casper yanaşıyor miaya ama mia kaçıyor sürekli ondan bunları birbirlerine nasıl yanaştırabilirim şimdiden bilgileriniz için teşekkürler

 18. Köpük dedi ki:

  1 yaşındaki erkek İran kedimizi 2 yaşındaki dişi İran kedisinin yanına götürdük. Normalde dişiyi evimize alacaktık ama dişinin önceki sahibi onu terk etmiş ve bu sahibinde üç buçuk aydır kalıyor. Yeni bir ortam strese sokabilir diye düşündük. Velhasıl birbirlerini ilk görme lerinden itibaren uzun miyavlamalara tıslama şeklinde cevap verdi dişi ve 2 saatlik sürenin sonunda koltuğun tepesine çıkıp oraya kakasını yaptı. Dişi korkuyor gibi.
  Ne önerilir acaba?

  • Esin tarçın dedi ki:

   Böyle durumlarda kedileri box larından çıkarmadan birbirlerini görüp kokularını almalarını sağlayın. Sonra ayrı odalarda kalsınlar. Ardından sizin kontrolümüzde bir araya getirin

 19. Ercan dedi ki:

  merhaba yardim istiyoruz..!
  2 yaşındaki dişi bir İran kedimiz var. 9 ay önce doğum yaptı yavrularindan sahiplendirdiklerimiz bir erkek yavruyu bakamadiklari için geri aldık. şimdi evde annesinin üstünden inmiyor anne kızgınlık döneminde kendini çiftleşmeye hazırlıyor yanlız erkek kedi yapmayı bilmiyor 9 aylık. bi çiftleşme olur mu? olursa yavrularda sakatlık filan olur mu? ne yapmamız gerekiyor anne ile oğlu ayırmalımıyıź çiftleşme olmaması için? ??

 20. Polat dedi ki:

  Bizim bir erkek kedimi var 8 aylık kizginlik döneminde dişi bir kedi bulduk çiftleşmesi için dışı kedi 4 yaşında ama bir türlü yanına yaklaştırmıyor erkek kediyi köpek hırıltısı gibi sesler çıkarıp saldırıyor sebebi nedir acaba

 21. Oğlananası dedi ki:

  Merhaba bizim 10 aylık british oğlumuz var ve arkadaşın 8 aylık dişi scothis i var biz ilk görüşmelerini dişinin evinde yaptık ama dişi biraz hırçın olunca ikisinide bizim eve getirdik sahibi dişinin kızgınlıkta olduğunu söyledi ama bizim oğlumuz uzaktayken dişi sürekli viyaklıyo erkek yanına gelincede tıslıyo sizce olması gereken bu mu ? Dişi pek yanaştırmıyo yanına bizim oğlanda biraz tırsak galiba 😊

 22. ayşe dedi ki:

  Britsh long hair aynı cins çiftleşmesi doğru olur mu? Bilgi verirseniz sevinirim.

 23. Damla dedi ki:

  Merhaba benim kedim hamileyken çiftleştti bir sorun olur mu? Ama şuan doğum zamanı ve doğuramıyor ne yapmalıyım?

 24. Kedican dedi ki:

  Merhabalar 1-1.5 yaşında Ankara kedim var şuan kızgınlık.doneminde eve sokaktan bir dişi kedi aldim. Aldığım kedi hamilemi bilmiyorum eğer hamile ise çiftleşme olurmu birbirine alisamadilar henüz

 25. Melek n. dedi ki:

  Merhabalar benim iki kedim var british short biri dişi biri erkek kardeşler.Dişi benimle erkek nişanlımla yaşıyor şuan 1 yaşında ikiside kızım kızgınlığa girdi ve ikinci günü hal hareketlerine dayanamayıp erkekle buluşturduk iki gün beraber oldular üçüncü gün gönderdim ama hala dişi olanın kızgınlığı gitmedi ne yapacağımı bilmiyorum 😕kardeş olmaları sıkıntı olur mu anne ve babaları biri british diğeri Scottish ti.

 26. ESRA dedi ki:

  MERHABALAR BENİM ERKEK BRİTİSH VAR DÜNDE DİŞİMİZ GELDİ ÇİFTLEŞMKE İÇİN AMA DİŞİ KEDİ ÇOK KORKUYOR ERKEKTEN DÜNDEN BERİ HEP UZAKLAR

 27. ecem su dedi ki:

  Merhabalar kedi çiftleşti bir kaç kere şahit oldum artık yanında değil erkeğin ama hala miyavlıyor ve kızandaymış gibi hareket ediyor acaba sebebi nedir ciftesemediler mi ?

  • Ethem dedi ki:

   Merhaba benim iki kedim 8 kez çiftleşiyor 9 kez çiftleşmek istiyor bu sakıncalı mı faydalı mı veya den bukadar çok çiftleşmek istiyor bunu anlayamadım 8 kez çiftleştirme 3 gündür 🐉

   • Ethem Akdeniz dedi ki:

    Bir cevap verseniz lütfen bu kadar çok çiftleşmek neden 3 gün içinde 8 kez ciflestiler 9 cuyu istiyor dışı kedim bu nedenle ve bu garp mi sizce anlayamadım bu durumu doğru mu bu ciflestiler çok

 28. esraa dedi ki:

  merhaba benim bir tane dişi kedim var 1 yaşında çiftleşmek için evden 6 gün önce kaçtı ve hala gelmedi 2 3 kere daha kaçmıştı ve diğer gün evin önüne geliyordu sizce gelir mi

 29. Ethem Akdeniz dedi ki:

  Ciflesmeleri 9 cuyu olcak çok değilmiş veya garip bir durum mu var bilemedim cevap lütfen

 30. Gereksiz dedi ki:

  Kapimin onunde bir kedi besliyordum ve eve almaya karar vermistik herseyi internetten siparis verdik ve gelmesini bekliyorduk o da kapıda yatmaya devam ediyordu 2ay boyunca kapıda yattı ve günde en az 4kere geliyordu bi anda cumartesiden sonra gelmemeye basladı ve pazartesi kargolari geldi ama hâlâ yok 3gündür gelmiyor.herkes mart ayından dolayı ciftlesmeye gitmistir diyor bilgi sahibi birisi varsa nerede olabilir yazarsa cok sevinirim

 31. Sami dedi ki:

  12 aylık Ankara Van kedisi karışık dişi kedim var çiftleştirmek için erkek kedi arıyorum

  • Münir Bey dedi ki:

   Bizim oğlumuz 11 aylık. Uzun tüylü gri tekir. Bu konuda hiç deneyimimiz olmadı. Eğer deneyiminiz varsa ve yavruları sahiplendirebilirsek iletişime geçebiliriz.

 32. Sefa dedi ki:

  Kedilerin aşı döneminde çiftleşmesinde bir sakınca var mı?

 33. Melih dedi ki:

  Benim kedim sokak kedisi ve martın ortalarına doğru 4 tane kedi yavruladı ve bugün gerektiğinden fazla sürtündü ve lordoz hareketini 1den fazla kez yaptı bir kedinin 4 tane yavrusu varken çiftleşirmi ?

 34. Uğur egemen dedi ki:

  Merhabalar benim Straight bir dişi kedim var. Kızana girip kendini camdan sokağa atmıştı. 2 gün sonra buldum hemen bir kedinin yanına götürdüm. Erkek kedinin koklamasına izin veriyor ve sürtünüyor. Bu sokakta hamile kalmadığı anlamına mı geliyor.

 35. Mia dedi ki:

  British dişi ile ankara kedisi (erkek) ciftlesebilirmi?

 36. Vousei dedi ki:

  Benim kedim erkek ve 2,5 yaşında. Bu yaşına kadar hiç çiftleşmedi, bu tamamen benim dikkatsizliyim, cinsel ihtiyacını hiç düşünmedim. Son zamanlarda aşırı kendini belli etmeye başladığında anladım ki zamanı gelmiş hatta geçiyor bile. Arkadaşım kedinin bu yaşından sonra çiftleşmesinin onu öldüre bileceğini söyledi. Ne yapmalıyım? Bir sakıncası varmı çiftleşmesinin?

 37. Münir Bey dedi ki:

  Merhabalar.
  11aylık erkek kedim var. Kedim kızgınlık belirtileri gösterse de kokusunu kumuna bırakıyor. Şu an çiftleşmek isteyen bir kedi sahibiyle iletişim halindeyiz.
  Sorum şu: kedim kokusunu kuma bırakıyor,çiftleştikten sonra bu alışkanlığını bırakıp eve koku bırakır mı? Yani çiftleşme sonrası kedilerde huy değişimi olur mu?
  Şimdiden teşekkürler.

 38. Kübra dedi ki:

  Kızgınlık döneminde olan erkek kedimizi dişi bir kedinin evine götürdük. Fakat ertesi günü ikiside kaçmışlar. Bu normal birşey mi?

 39. Nefes dedi ki:

  Merhaba,

  Acil bilgi alabilir miyim, benim kedim scutish fold kızgınlık dönemine 1 yaşında girdi şuan 15 aylık 3. Kızgınlık dönemi brithish ile çiftleştireceğim erkek kediyi evinize getirdik kızımız hiç yaklaşmadı, sonra üst dairemize aldık ikisini birbirlerine saldırdılar bizde ayrı odalara yerleştirdik, bu durum bizim kızımız için kötü olur mu erkek kedi çiftleşmek istiyor ama kızımız yanaşmadığı gibi çok korkuyor, şimdi de yanında kimse yok ayrı bir dairede tek odada diğer odada da erkek kedi var ne yapmalıyım bilemedim acil yardımcı olur musunuz ?

 40. FFLUİ dedi ki:

  Merhaba bizde iki kedi var erkek olan kızanlıkta fakat dişi kizanligi çoktan geçti birbirlerini sürekli dövüyorlar zarar vermemesi için elimizden geleni yapıyoruz nasıl sakinleştirip çiftleşme sağlayabiliriz

 41. Gül dedi ki:

  Benim iran dişi kedim var scottich fold erkek kedi ile çiftleştirsem sakınca olur mu?

 42. Neslihan dedi ki:

  Benim kedim ciflesmek istiyor ama bn ciflesmesini istemiyorum ve cok huzursuz surkli miyavliyr yatiyor oyun oynamiyor eskisi gibi ne yapmaliyim?

 43. EdnrKc dedi ki:

  merhabalar benim erkek kedim 4 aylık ancak şimdiden sanki çiftleşmek istiyor çünkü yerde bi sıvı buldum organı da çıktı benim kolumA bile saldırdı bu mümkün mü 🙂

 44. Ahmet dedi ki:

  British shorthair dişi kedim dün erkek kedi ile çiftleşti.5 kere birlikte oldular.Ama bugün hala miyavlamalar ve popo kaldırmalar devam ediyor.Bu durum ne zaman geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir