MENU
Üye Ol | Giriş Yap
Kedi Tasması Yapımı

Kedi Tasması Nasıl Yapılır?

Evinizde kullanmadığınız bir kaç parça eşya ile kedinize tasma yapabilir ve kişisel zevkinize göre dizayn edebilirsiniz. Ancak bir kedi tasması yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle kedilerin hiperaktif hayvanlar olduklarını unutmayın. Oyun oynamayı seven bir kedi taktığınız tasmaları oyuncak olarak görebilir ve boğulmaya kadar giden isteyen durumların olmasına neden olabilir. Kedilerin vücutları çok esnek olduğu için tasmalarının arasına patilerini geçirebiliyor hatta çenesi ile ısırıp ağzı açık bir şekilde kalabiliyor; çene kırılma durumlarına varan üzücü durumlar olabilir. Bu konuda çok üzücü vakalar malesef var.

Kedi Tasması Yapmak İçin Öneriler

İlk olarak bir kol saati kayışı ya da bebekler için kullanılan küçük kemerler kedi tasması için ana malzeme olarak kullanılabilir. Bu kemer ya da saat kordonu harika bir tasma ortaya çıkarabilir. Saat ve kemerin delik bölümleri kedinin boynuna göre ayarlanabilir. Bu ürünleri tek başına kullanabileceğiniz gibi görsel açıdan zenginlik katacak bazı çalışmalarda yapılabilir. Bu parçaların üzerine kumaş yapıştırabilirsiniz. Bu kumaşlar tek renk olabileceği gibi dilerseniz baskılı, desenli, çiçekli ya da hayvan figürlü kumaşlarda olabilir. Sadece kumaş ile sınırlı kalmayan üretimin diğer bir unsuru duvar kağıtları da olabilir. Genel malzeme olarak kauçuk ve deri karışımından imal edilen kordon ya da kemerlerin üzerine istediğiniz tonlarda duvar kağıdı da yapıştırabilirsiniz.

Kedi Tasması Yapımı

Yine bu ürünler üzerinde peluş ya da tüylü malzemeler kullanılabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta boğazlarını sıkmayacak genişlikte ve rahatsız etmeyecek yumuşak dokuya sahip tasmaların ortaya çıkmasını da dikkat etmelisiniz.

Paracord Düğüm Tasmaları

İp malzemesi ile yapabileceğiniz kedi tasması önerilerimiz paracord düğüm ile başlıyor. Bu tasma, acil durumlarda ip takılabilen ve elinizle kontrol altında tutmanızı sağlayacak nitelikte de olabilir. Gemici halatı gibi özel iplikler ile en üst düzey dayanıklılıkta olabilir. Üstelik kişisel göz zevkine hitap edecek renklerle örebilirsiniz. Örme işleminin sağlam olması için yapıştırma ve yakma teknikleri uygulanmaktadır. İp içeriği kedinizin boynunu sıkmaz ve her zaman rahat hareket etme kabiliyetini göstermesine neden olur. Böylece endişe edecek herhangi bir durum da söz konusu olmaz. Oldukça az bir zaman alacak paracord düğümü ile ortaya mükemmel bir tasma çıkarabilirsiniz. Düşük maliyet ve masrafı az bir ürünü bir den fazla yapabilir ve her zaman değişik modellerini de kediniz için kullanabilirsiniz.

Kedi Tasması Yapımı

Çıngıraklı Tasma

Diğer kedi tasması önerimiz çıngırak ve zil olan tasmalar. Eğer kedinizi bu çıngırak sesi ile tanımak ve nerede olduğunu anlamak istiyorsanız oldukça iyi bir seçim olabilir. Temin edeceğiniz boncuk büyüklüğünde bir çıngırak kedinin boynunun altına gelecek şekilde takılmalıdır. Özellikle dışarıya çıkıp kedinizi özgür bırakmak istediğinizde takılıp çıkarılabilir olması yararınızadır. Her kedi çıngırağı sevmediği için öncesinde kedinizin çıngırakla iyi olup olmadığını denemenizde fayda var.

Kedi Tasması Yapımı

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Kedi Tasması Nasıl Yapılır? için 5 Yorum Var!

 1. merve dedi ki:

  kedimiz kucakta durmuyor ve kendini neredeyse hiç sevdirmiyor ona bu huyunu nasıl unutturabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

 2. Emine dedi ki:

  Benim Kedi de kuşaktan inmiyor gece koynunda yatıyor bende bundan rahatsızım biraz

 3. Hayvansever Biri dedi ki:

  Benim kedimde geceleri yanıma geliyor sadece sabahları bir yabancıymışım gibi benden kaçıyor

 4. YILDIZ dedi ki:

  yeşil simli ayakkabı bağcıklarımla mayacıka tasma yaptım çok tatlı olduuuu ?????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir