MENU
Üye Ol | Giriş Yap
Ragamuffin Kedisi

Ragamuffin

 • 7/10
  Çocuklarla Arası - 7/10
 • 7/10
  Zeka - 7/10
 • 5/10
  Hareketlilik - 5/10
 • 6/10
  Bakım İhtiyacı - 6/10
 • 5/10
  Oyunculuk - 5/10
 • 6/10
  Eğitilebilirlik - 6/10
6/10

Özet

Bebeklere benzeyen bir karaktere sahip olan Ragamuffin kedileri, kucakta taşınmaktan ve uyumaktan büyük keyif alıyor.

Tarihi

Ragdoll adı verilen farklı bir ırk üzerinde, renk ve kürk çeşitliliğini artırmak için yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan Ragamuffin kedileri, Persian, Himalayan ve yerel uzun tüylü kedilerin genlerini taşıyor. Çok farklı kedi ırklarından özellikleri bünyesinde barındıran bu ırk, çok sayıda üreticinin kontrollü şekilde, ortak çabası ile çoğaltıldığı için özel bir gen havuzuna sahip.

Çok sayıda uluslararası kuruluş tarafından araştırılan Ragamuffin ırkı, tüm dünyada ilk kez 2011 yılının Şubat ayında kabul görmeye başladı. Şu an bu ırk her kedi kuruluşu tarafından tanınmakta.

Ağırlığı – Boyutları

Dişilerinin ortalama ağırlığı 4.5 ile 7 kilogram arasında değişen Ragamuffin kedileri, erkeklerde 10 kilograma ulaşan ağırlıklara sahip olabiliyor.

Yaşam Süresi

Ragamuffin ırkı ortalama 12 – 16 yıl arasında değişen yaşam sürelerine sahip.

Karakteri

Sahiplenici bir karaktere sahip olan Ragamuffin kedilerinin ev içerisinde yapmaktan en çok hoşlandıkları aktivite insanları takip etmek. Her adımda sizi takip edecek olan bu ırk, sahiplerine çok büyük bir bağlılık geliştiriyor.

Zeka ve sevimliliğin kombinasyonu olan Ragamuffin kedileri, mümkün olduğu her an kucağınızda olmak isteyecektir. Çoğu kişi tarafından köpeklere benzetilen bu kediler, tek başlarına oyun oynamaktan ziyade sizinle birlikte oturmayı tercih edecektir.

Ragamuffin kedisi sakin bir yapıya sahip. Bebek gibi kucakta tutulmaktan ve sırt üstü yatıp kollarınızda rahatlamaktan çok hoşlanıyor. Oyun zamanlarında çok sık tırmalama yaptıkları için mobilyalarınızdan uzak tutmaya dikkat etmelisiniz.

İlgiye aç bir kedi olması nedeniyle yalnız kalmaktan hiç hoşlanmıyor. Ragamuffin kedilerinin evde birkaç saatten fazla tek başlarına bırakılması kesinlikle önerilmiyor.

Bakımı

Ragamuffin ırkının tüylerinde bazı ilginç ayrıntılar mevcut. Doğdukları zaman tamamen beyaz olan tüyler, yetişkinliğe doğru renk değiştirmekte. Yumuşak ve ipeksi tüylere sahip olan Ragamuffin kedilerini haftada 1 kez taramak yeterli olacaktır. Boyun kısmında daha uzun tüyler olduğu için, o bölgeyi daha özenli taramanızda fayda var.

Çocuklarla ve Diğer Hayvanlarla İlişkisi

Ragamuffin kedileri sakın ve uyumlu yapısı sayesinde aileler için ideal. Kucakta taşınmaktan veya çocuklarla oynamaktan hiç rahatsızlık duymayan bu ırk çocuklu aileler için ideal. Aynı şekilde, tüm diğer hayvanlarla da gayet iyi anlaşabiliyor.

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir