MENU
100'LERCE ÜRÜNDE EN UCUZ FİYATLARI HEMEN BUL >
Üye Ol | Giriş Yap
Pixie Bob

Pixie Bob

 • 9/10
  Çocuklarla Arası - 9/10
 • 8/10
  Zeka - 8/10
 • 5/10
  Hareketlilik - 5/10
 • 7/10
  Bakım İhtiyacı - 7/10
 • 6/10
  Oyunculuk - 6/10
 • 7/10
  Eğitilebilirlik - 7/10
7/10

Özet

Kuyruksuz doğan bu kedi ırkı vahşi gibi görünse de, tam aksine oldukça sevecen ve kontrollü.

Tarihi

Pixie Bob ırkı, ilk kez 1985 yılında, tesadüf eseri dünyaya geldi. Bir ambarda doğan ilk Pixie Bob kedisi, Carol Ann Brewer ismindeki sahibi tarafından, “Pixie” olarak adlandırıldı. Dişi bir kedi olan Pixie, Pixie Bob ırkının üretilmesi için kullanıldı. Pixie Bob kedilerinin baba genlerini kimden aldığı bilinmese de, vahşi orman kedilerinden geldiği düşünülmekte.

1994 yılında ilk kez uluslararası kuruluşlar tarafından tanınan Pixie Bob ırkı, bu tanınmanın ardından ABD’de de sıklıkla adından söz ettirmeyi başardı. ABD’de 2005 yılında yeni bir ırk olarak kabul edilmeye başlayan Pixie Bob, günümüzde hala bazı kuruluşlar tarafından tanınmıyor.

Ağırlığı – Boyutları

Pixie Bob ırkı fazlasıyla büyümeye müsait. Dişileri 3.5 – 5.5 kilogram arasındayken, erkek Pixie Bob kedilerinin 13 kiloya kadar büyüyebildiği biliniyor.

Yaşam Süresi

Pixie Bob kedilerinin ortalama yaşam süresi 10 ile 15 yıl arasında değişiyor.

Karakteri

Pixie Bob ırkı kediler, vahşi atalara sahip olsalar da, içlerinde gayet uysal ve uyumlu bir ruh var. Çoğu Pixie Bob kedisi, ev içerisinde gayet rahat yaşayabiliyor. Sahipleri ve etrafındaki diğer insanlar ile çok iyi geçinen bu kediler sakin mizacı sayesinde, her ortama kolayca uyum sağlayabiliyor.

Pixie Bob kedileri fazla hareketli değil. Sahipleri ile birlikte oturmaktan çok hoşlanan bu ırk, köpeklere benzer hareketleri ile ilgiyi üstüne çekmeyi çok iyi başarıyor.

Hareket halinde olmaktan hoşlanan Pixie Bob ırkının sokakta tasma ile gezdirildiğine rastlayabilirsiniz. Bunun dışında bu kedilerin en sevdiği aktivitelerden biri araç yolculukları. Kendisini seven insanlarla birlikte olmaktan hoşlanan Pixie Bob ırkı farklı oyunları öğrenmeye de müsait bir zekaya sahip.

Bakımı

Çift katlı, kalın bir kürke sahip olmaları nedeniyle Pixie Bob ırkı kedinizi düzenli olarak taramanız çok önemli. Tüy dökmesinin önüne geçmek için haftada 2 kez taramanız yeterli olacaktır.

Çocuklarla ve Diğer Hayvanlarla İlişkisi

Pixie Bob ırkı, köpeklere benzerlikleri ile tanınıyor. Bu özellikleri sayesinde hem çocuklarla hem de diğer hayvanlarla çok iyi geçinebiliyor.

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir