MENU
100'LERCE ÜRÜNDE EN UCUZ FİYATLARI HEMEN BUL >
Üye Ol | Giriş Yap
Tiffanie

Tiffanie

 • 8/10
  Çocuklarla Arası - 8/10
 • 6/10
  Zeka - 6/10
 • 6/10
  Hareketlilik - 6/10
 • 6/10
  Bakım İhtiyacı - 6/10
 • 7/10
  Oyunculuk - 7/10
 • 6/10
  Eğitilebilirlik - 6/10
6.5/10

Özet

Yüksek enerjisi ve sevecen karakteri ile Tiffanie ırkı çocuklar için harika bir arkadaş olabilir.

Tarihi

Asya kökenli bir kedi ırkı olan Tiffanie, Asya’da bir grup kedi yetiştiricisinin Chinchilla ve Burmese kedilerini çiftleştirmesi sonucu, tesadüf eseri ortaya çıktı. Asya kedileri içerisinde nadir görülen uzun tüylere sahip olan Tiffanie, bu özelliği sayesinde çok kısa sürede popüler olmayı başardı.

Tiffanie, Avrupa’nın her yerinde çok hızlı bir şekilde yaygınlaştı. Normal şartlarda haşere ile mücadele için kullanıldığı bilinen kedilerin aksine, Tiffanie kedileri tamamen ev kedisi olarak beslendi ve yaygınlaştı.

Ortaya çıktığı ilk günden beri evlerde insanlar ile birlikte yaşamaya alışan Tiffanie ırkı, sevecen ve dost canlısı özellikleri sayesinde tüm dünyada tanınan ve sevilen ırklardan biri haline geldi.

Ağırlığı – Boyutları

Tiffanie kedileri, 4 ile 7 kilogram arasında değişen ağırlıklara sahip.

Yaşam Süresi

Asya kedilerinin genel özelliklerinden olan uzun yaşam süresi, Tiffanie kedilerinde de kendini gösteriyor. Düzgün bakılması halinde 15 yıl yaşayabiliyorlar.

Karakteri

Tiffanie tam da görüntüsü gibi oldukça sevimli ve dost canlısı. İlgiyi üzerinde toplamayı çok seven bu ırk çok kısa süre içinde ailenizin bir parçası olacak. Her zaman sevilmek ve ilgi görmek istediği gibi, sahibinden de ayrılmak istemeyen Tiffanie kedilerinin sürekli kucağınıza çıkmayı istemesine hazır olun.

İlgi isteği zaman zaman sahibini bunaltabiliyor. Özellikle kendisi ile ilgilenilmesini istediği zaman miyavlaması ve etrafınızda dolaşması sizi rahatsız ediyor olsa bile bu sevimli kedi ile göz göze geldiğinizde her şeyi unutacağınıza emin olabilirsiniz.

Oyun oynama saatlerinde her türlü eşyayı karıştırmalarına hazır olun. Eğer etrafta yeteri kadar oyuncak bırakmazsanız, Tiffanie kedilerinin evdeki tüm diğer eşyaları oyuncak haline getirdiğine şahit olabilirsiniz.

Bakımı

Orta boyutta tüylere sahip olduğu için yorucu bir bakım gerektirmiyor. Haftada bir veya iki kez taramanız yeterli olacaktır. Banyo gerekli olmadıkça tavsiye edilmiyor.

Çocuklarla ve Diğer Hayvanlarla İlişkisi

Tiffanie kedileri, çocuklar için ideal bir oyun arkadaşı. Her zaman nazik ve anlayışlı yapısı, ilgi görme isteği ile birleşince, çocuklarla çok iyi anlaştığı görülüyor. Aynı şekilde, tüm diğer hayvanlarla birlikte yaşayabiliyor.

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir