MENU
100'LERCE ÜRÜNDE EN UCUZ FİYATLARI HEMEN BUL >
Üye Ol | Giriş Yap
Honey Bear

Honey Bear

 • 7/10
  Çocuklarla Arası - 7/10
 • 7/10
  Zeka - 7/10
 • 7/10
  Hareketlilik - 7/10
 • 8/10
  Bakım İhtiyacı - 8/10
 • 7/10
  Oyunculuk - 7/10
 • 6/10
  Eğitilebilirlik - 6/10
7/10

Özet

Sevimli görünüşü ve muhteşem zekası ile ilgi çeken Honey Bear kedileri, çocuklarla en iyi anlaşan ırklardan biri.

Tarihi

Farklı bir kökene sahip olan Honey Bear kedileri, doğal mutasyonla değil, genetik mühendislikle üretilmeye başlandı. Bal porsuğu üzerinden alınan genler ile İran kedisinin birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan Honey Bear ırkı üzerindeki çalışmalar hala devam ediyor.

1990 yılından itibaren yeni bir ırk olarak tanınan Honey Bear kedilerinden dünyada çok fazla yok. Tamamen genetik mühendislik sonucu üretilmiş olması nedeniyle, çoğu kuruluş tarafından hala tanınmayan Honey Bear kedilerinin çoğalması da kısıtlı.

Günümüzde çok nadir görülen bu ırk, özellikle kedi kuruluşları tarafından koruma altında tutulmaya çalışılıyor. Kediler üzerinde gerçekleştirilen ilk genetik araştırmalardan biri olması nedeniyle, gen haritasını çıkarmak için hala gözetim altında tutulan bu ırk, karakteri ile çok özel bir noktada.

Boyutları – Ağırlığı

Honey Bear kedileri en fazla 6 kilograma ulaşıyor. Çok fazla büyüme görülmemekte.

Yaşam Süresi

Honey Bear ırkının ortalama yaşam süresi 10 yıl. Düzgün beslenme ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişen yaşam döngüleri genellikle sağlıklı bir şekilde geçiyor.

Karakteri

Honey Bear kedileri oldukça atletik ve oyuncu bir yapıya sahip. Ev içerisinde özellikle püsküllü nesnelere karşı hassasiyeti olan bu ırk, oyun oynamaktan çok hoşlanıyor. Enerjisinin çok yüksek seviyelerde olması sayesinde, çocuklara iyi bir arkadaş olan Honey Bear kedileri, küçük çocuklarla çok iyi anlaşabiliyor.

İnsanlarla iyi anlaşan Honey Bear ırkının evinize alışması biraz zaman alabilir. Yeni karşılaştığı insanlara karşı biraz soğuk davranırken, size alışması halinde bambaşka bir sevgi besleyecektir. Ev içerisinde her adımınızı takip etme eğiliminde olan Honey Bear kedileri zekaları ile de sizi şaşırtacak.

Bakımı

Honey Bear kedilerinin kürkü oldukça sık ve uzun. Bu nedenle günlük olarak taranması öneriliyor. Banyo ihtiyacı olmayan Honey Bear kedilerini yıkamamanız tavsiye edilmekte.

Çocuklarla ve Diğer Hayvanlarla İlişkisi

Çok yüksek enerjiye sahip olan Honey Bear kedileri, çocuklarla gayet iyi anlaşıyor. Neredeyse hiç saldırganlık göstermeyen bu ırk, küçük çocuklarla oyun oynamaya uygun. Aynı şekilde, Honey Bear kedileri diğer hayvanlarla da gayet iyi geçiniyor.

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.