MENU
Üye Ol | Giriş Yap
Alman Av Terrier

Alman Av Terrieri

 • 7/10
  Çocuklarla Arası - 7/10
 • 9/10
  Eğitilebilirlik - 9/10
 • 8/10
  Egzersiz İhtiyacı - 8/10
 • 8/10
  Enerji Seviyesi - 8/10
 • 7/10
  Oyunculuk - 7/10
 • 5/10
  Diğer Köpeklerle Arası - 5/10
 • 5/10
  Diğer Hayvanlarla Arası - 5/10
 • 7/10
  Korumacılık - 7/10
 • 6/10
  Ortalama Yaşam Süresi - 6/10
6.9/10

Özet

Yirminci yüzyılın başında, melezleme yöntemi ile üretilen Alman Av Terrieri, hem avcılık hem de koruma köpeği olarak ideal yapıda.

Tarihi

Alman Av Terrieri oldukça yeni bir ırk. Yaklaşık olarak 100 yıl önce üretilen bu köpekler, dört farklı alman köpek ırkının melezlenmesi ile ortaya çıkarıldı. Genç bir ırk olmasına rağmen, Avrupa’da çok yaygın kullanılmakta.

Özel olarak avcılık amacıyla eğitilebilen bu ırk, fiziki özellikleri ve koku alma duyuları ile görevlerini tam anlamıyla yerine getiriyor. Fazlasıyla cesur olan Alman Av Terrieri, kurt ve ayı gibi hayvanlara bile meydan okuyabilmekte.

Alman Av Terrieri, Almanya ve Avrupa dışında Kanada ve ABD’de de sıklıkla tercih edilmekte.

Ağırlığı – Boyutları

Bu ırkın dişileri ve erkekleri aynı kilo ortalamasına sahip. Atletik yapıda olması, Alman Av Terrierlarının fazla kilo almamasını sağlıyor. Ağırlıkları en fazla 10 kilograma, boyları ise 41 santimetreye ulaşıyor.

Yaşam Süresi

Bu ırkın bilinen bir sağlık problemi yok. Ortalama olarak 12 ile 15 yıl arasında yaşayabiliyor.

Karakteri

Alman Av Terrierları fazlasıyla zeki ve çok rahat eğitilebiliyor. Av için ideal yapıda olan bu ırk, keskin bir koku alma kabiliyetine ve oldukça iyi bir yön bulma yeteneğine sahip. Uzun mesafeli yürüyüşlerde bile yönünü çok kolay bulabiliyor.

Alman Terrierları oldukça dost canlısı. Tehdit edilmediği durumlarda, insanlar ile çok iyi geçinen bu köpekler, tehlikelere karşı da her zaman tetikte olmayı seviyor. Atletik bir bedene sahip olması, yetenekleri ve zekası ile birleşince, her türlü yarışmada rahatlıkla boy gösterebilen Alman Av Terrierlarının çok fazla madalyası ve şampiyonluğu bulunuyor.

Aktif olması, bu köpeğin hareketsiz kalmasını çok zor hale getirmekte. Düzenli olarak aktiviteye ve yapacak bir şeylere ihtiyaç duyan bu ırkı kontrol altında tutmak için mutlaka köpeğinizle ilgilenmelisiniz.

Bakımı

Alman Av Terrierları çok aktif oldukları için, fazlasıyla yoğun bir egzersiz programına ihtiyaç duyuyor. Günlük olarak birkaç kez uzun yürüyüşlere çıkarmanız veya etrafta serbestçe koşabileceği bir parka götürmeniz önemli.

Çocuklarla İlişkisi

Bu köpeklerin çocuklarla ilişkisi oldukça iyi. Her yaştan çocuk ile oyun oynayabilen ve saldırganlık beslemeyen Alman Av Terrierları, eğer besleyebileceğiniz geniş bir alanınız varsa aileler için ideal.

Etiketler: ,

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir