MENU
Üye Ol | Giriş Yap
Sakarya'da Bacakları Kesilen Yavru Köpek Kurtarılamadı

Sakarya’da Bacakları Kesilen Yavru Köpek Kurtarılamadı

Sakarya‘da kimliği belirsiz caniler tarafından patileri kesilen köpek hayatını kaybetti. Sakarya’nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda bacakları kesilmiş halde bulunan yavru köpeğin tedavisine, İstanbul Ataşehir’de başlanmış bugün ameliyata alınacağı belirtilmişti. Hastane yetkilileri sosyal medyada yaptıkları paylaşımda, “Gerçekten çok üzgünüz. Elimizden gelen herşeyi yaptığımız beirtmek isteriz. Maalesef talihsiz yavrumuzun o minik vücudu operasyonu kaldıramadı. Kendisini kaybettik” dedi.

Sakarya'da Bacakları Kesilen Yavru Köpek Kurtarılamadı

Veteriner doktor Berktuğ Çiftçi, ameliyat öncesinde şunları söylemişti:

Hayvanın muayenelerini yaptıktan sonra ayaklarının bandajları alındı ve ağrı kesici antibiyotiklerle, serumlarla desteklendi. Daha sonra hayvan yemek yemeye başladı. Bu iyi bir gelişmedir hayvan için. Bugün için de açıkta kalan yaraların tekrar revize edilerek ameliyata alarak onu ilerde rahat yaşayabileceği protez takıp, gezebileceği şekilde ayarlamaya çalışacağız. 15 günlük kritik bir sürecimiz var. Hayvanın durumu şu an kritik. İlk önce bizim için önemli olan hayvanın hayatta kalabilmesi. Daha sonra uzuvlarıyla alakalı düşüncelerimizi hayvana uygulayacağız daha rahat bir hayat yaşayabilmesi için çabalayacağız. Hastanemize her gün insanlar tarafından darba uğrayan travmaya uğrayan hayvanlar gelmekte. Rutinde yaşadığımız bir olay maalesef ülkemizde şiddet hat safhada. Ama bu gördüklerimiz arasında en kötüsüydü. Biz de şok olduk ilk anda ama daha sonra elimizden geleni yaptık. Ameliyat için hayvanın röntgenleri çekildi. Hayvanın tam olarak probleminin ne olduğu tespit edildi. Nerelerde nasıl kesiklerin oluştuğu, kemiklerin ne kadar zarar gördüğü tespit edildi. Bizim yapacağımız ameliyat hayvanın ileride protez olabilecek şekilde uzuvlarını koruyacak şekilde bir operasyon gerçekleştirmek amacımız.

İşte Masum Yavrunun Sosyal Medyaya Yansıyan Son Görüntüleri

İnsan Tarafından Yapıldığını Düşünüyoruz

“Tabii ki de hayvanın bu operasyonu kaldırabilmesi de önemli” diyen Bertuğ Çiftçi, “Şu an ameliyata girebilecek durumda. Hayvandaki yaralara bakıldığında kesici bir aletle düz kesiklerin oluştuğu belli. Burada bizim düşüncemiz kemikleri kırabilecek tarza balta gibi aletler olabileceği. Düzensiz kesikler yok. Bu da bize insan tarafından yapıldığını gösteriyor.”

dedi. Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı da Yasin Yılmaz, vahşeti yapanların bir an önce yakalanmasını istedi.

Sakarya'da Bacakları Kesilen Yavru Köpek Kurtarılamadı

Sakarya'da Bacakları Kesilen Yavru Köpek Kurtarılamadı

Sakarya'da Bacakları Kesilen Yavru Köpek Kurtarılamadı

Doktor Raporu

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir