MENU
Üye Ol | Giriş Yap
Placidochromis Milomo

Placidochromis Milomo

Latince Adı: Placidochromis Milomo
Coğrafik Kökeni: Yarımadası, Nkhata Koyu, gölün güney kesimi.
Yaşam Alanı: 10-100 metre derinlikte kayalık alanlarda.
Beslenme Biçimi: Hem etçil Hem otçul, kayalık üzerindeki yosunlarla ve kabukçullarla beslenir. Öğünlerinde karides, canlı yem ve haftada bir marul verilebilir. Pul yem öngörülür.
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif
Yüzme Seviyesi: Taban – Orta
Cinsiyet Ayrımı: Dorsal, anal ve pelvik yüzgeçler erkeklerde daha uzun olmasına rağmen dişilerle yüzeysel olarak benzerler. Baskın erkekler daha renkli olur. 8 aylıkken cinsiyetleri belli olmaya başlar. Erkekler erişkin olduklarında mavi renk olurlar.
Üreme: Erkek düz bir kayanın üzerine dişiyi çekmeye çalışır. Dişi hazır ise 10-25 adet arası yumurta döker(yumurtalar büyük olduğu için bu sayı azdır) ve 3 hafta kuluçka süresi vardır.
Sıcaklık: 24°C – 28°C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 20 cm.
En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
Su Sertliği: 10 – 25 °dH (Orta – Çok sert)
pH: 7.6 – 8.8
Zorluk Seviyesi: 3

Genel Yorum: Bol kayalıklı alanlarda, dişilerin saklanabileceği mağaralı alanlarda ve yüzme alanı olan akvaryumlarda bulunmalıdırlar. Akvaryum ona göre dizayn edilmelidir. Barışçıl bir türdür lakin mbunalar gibi kendisine göre küçük balıkları rahatsız edebilir. Erkeklerin üremek için dişiye yaptığı davetiye amaçlı gösteri görülmeye değerdir. 1e 4 dişi olarak bakılabilir ve üretimi diğer Malavilere göre zordur.

Etiketler:

Bu yazıyı diğer hayvanseverler ile paylaşmayı lütfen unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir